Przygotowanie materiałów do strony internetowej

Strona internetowa https://nowy-zawod.pl to wizytówka instytucji certyfikującej. Firma Mechatronik przeprowadza egzaminy honorowane w całej Europie dla operatorów i programistów obrabiarek CNC.

Egzaminy odbywają się w oparciu o listę procedur i są ujednolicone. Po ukończeniu kursu w ośrodku szkoleniowym przyszły zawodowy operator, programista obrabiarki CNC udaje się do instytucji certyfikującej aby zdać egzamin i otrzymać państwowe potwierdzenie kwalifikacji.

Technologia strony www zastosowana przy jej projektowaniu

Wymieniona strona została zbudowana w oparciu o system zarządzania treścią WordPress. Efektowny pokaz slajdów w nagłówku strony głównym zaprojektowano w wiodącej wtyczce do WordPress o nazwie Revolution Slider.

Układ graficzny elementów zbudowaliśmy na wtyczce Elementor Pro. Wykorzystaliśmy pusty motyw, dedykowany Elementorowi. Motyw ten umożliwia zaprojektowanie strony o dowolnym wyglądzie.

Kolory, kroje czcionek, tła i grafika strony internetowej

W tym przypadku wsparliśmy się na dostępnych ustawieniach Elementora, a części elementów nadaliśmy style CSS. Grafikę na jedną z podstron wykonał zawodowy grafik. Zdjęcia i filmy pobraliśmy ze stocków. Zdjęcia maszyn to strony producentów i zasoby własne.

Optymalizacja strony internetowej pod kątem pozycjonowania i WCAG.

Aktuanie każdą nową stronę www optymalizujemy ograniczając dodatki do niezbędnego minimum zapewniającego ustaloną z klientem funkcjonalność. Ułatwiamy dostęp do stron osobom słabo widzącym.